Načítám Akce
Duben 2019

ZLATÝ PODRAZ – filmová projekce

11.4. od 19:30

Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.
ČR / 2018
Drama / Romantický / Sportovní
Délka : 106 min
Režie: Radim Špaček
Hrají:
František Prokeš – Filip Březina, Jan Sedlák – Zdeněk Piškula, Michelle – Patricia Volny, otec Prokeš – Jan Hartl, matka Prokešová – Alena Mihulová, Hrabal – Ondřej Malý, Jaroslav Valenta – Stanislav Majer, Jana – Simona Lewandowská, Emil Jelen – Jiří Roskot, profesor – Josef Abrhám a další.

Zobrazit více »

Region Fest 2019

13.4. od 20:00

Goat Cult + Black Hill + Murder Inc. + V.P.O.ho

Zobrazit více »

PAT A MAT : Zimní radovánky

14.4. od 15:00

Blíží se zima a naši známí kutilové to nemohou nechat jen tak, navíc když je „zaskočí“ sněhová nadílka.
Česká republika, 2018
ŽÁNR : loutková animace
STOPÁŽ : 60 minut
HRAJÍ : Pat a Mat

Zobrazit více »

ŠŤASTNÝ LAZZARO – filmová projekce

18.4. od 19:30

Itálie, 2018 |
Délka : 125 minut
Žánr : drama
italská verze | české titulky
Přístupný od 12 let
Režie: Alice Rohrwacher
Hrají : Adriano Tardiolo, Nicoletta Braschi, Sergi López, Alba Rohrwacher, Tommaso Ragno, Leonardo Ni-gro, Agnese Graziani, Luca Chikovani

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný a upřímný, až se některým lidem zdá hloupý. Žije v odlehlé části Itálie v izolované komunitě rolníků, kteří už před desítkami let ztratili kontakt se zbytkem světa a bez nároku na mzdu, vzdělání nebo slušné životní podmínky tvrdě pracují pro svou vychytralou paní. Bez možnosti srovnání však žijí svým způsobem šťastně. Když skupinu zotročených venkovanů shodou náhod objeví policie, rolníci zjišťují, v jaké lži léta žili a s vidinou splněných snů se vydávají do města.

Zobrazit více »

UTOP SE, NEBO PLAV – filmová projekce

25.4. od 19:30

Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání (ano, máme na mysli mužské akvabely), netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává.

Francie / 2018
Délka filmu : 122 min.
Žánr: komedie
Režie: Gilles Lellouche
Verze/přístupnost: české titulky / přístupný
Hrají:
Guillaume Canet, Leïla Bekhti, Mathieu Amalric, Virginie Efira, Benoît Poelvoorde, Jean-Hugues Anglade, Marina Foïs, Noée Abita, Mélanie Doutey, Jonathan Zaccaï, Erika Sainte, Philippe Katerine, Félix Moati, Anderz Eide, Alban Ivanov, Claire Nadeau, Ian McCamy

Zobrazit více »

SKYLINE

27.4. od 21:00

SKYLINE

Zobrazit více »
Květen 2019

WESTWOOD: Punk, Icon, Activist – filmová projekce

9.5. od 19:30

Od doby, kdy společně se svým bývalým partnerem a manažerem skupiny Sex Pistols Malcolmem McLarenem stála u zrodu punkového hnutí, redefinuje Vivienne Westwoodová už 40 let britskou módu a stojí za celou řadou těch nejvýraznějších modelů naší doby. Film mísí archivní záběry, překrásně rekonstruované sekvence a všeodhalující rozhovory s fascinující sítí spolupracovníků Vivenne Westwoodové. Provede nás tak jejím životem od doby, kdy vyrůstala v poválečném Derbyshiru, až na přehlídková mola v Paříži a Miláně. Tato důvěrná a pronikavá pocta jedné z největších ikon naší doby sleduje Westwoodovou a boj o záchranu integrity její značky, jejích zásad a jejího odkazu v byznysu poháněném konzumem, ziskem a globální expanzí.

Velká Britanie / 2018
Žánr : dokument
Stopáž : 83 min
Přístupnost : 12+
Režie: Lorna Tucker
Hrají: Vivienne Westwood, Andreas Kornthaler, Kate Moss, Naomi Campbell, André Leon Talley

Zobrazit více »

VŠETEČKA – Divadlo Na holou – premiéra nové hry

11.5. od 17:00

Premiéra nové divadelní komedie pro děti i dospělé podle Daniila Charmse...

Zobrazit více »

CESTA DO PRAVĚKU – filmová projekce

12.5. od 16:30

Nově restaurovaná legenda Karla Zemana
Československo / 1955
Žánr: dobrodružný
Doporučená přístupnost: bez omezení
barevný, české znění,
Délka: 93 min.
Scénář: Karel Zeman, J. A. Novotný
Hudba: Emil František Burian
Hrají: Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Josef Lukáš, Zdeněk Husták

Cesta do pravěku v nových barvách
Cesta do pravěku filmového kouzelníka Karla Zeman se stala průlomovým filmem, dobrodružnou a trikovou legendou české i světové kinematografie. Cesta čtyř kluků do dávné historie bude znovu k vidění na plátnech kin, ovšem v nejlepší současné kvalitě a v jiných barvách, než jak jsou diváci zvyklí. Film prošel digitálním restaurováním v rámci projektu „Čistíme svět fantazie“. Díky kompletní technické renovaci dostal takovou podobu, jakou měl při své premiéře v roce 1955. Technici podnikli s filmem podobnou dobrodružnou cestu proti proudu času, jako jeho hrdinové.

Zobrazit více »

Fenomén trampingu – beseda

16.5. od 19:00

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ......

Přednáší : Jan Krško
Tisíce kluků a holek propadají krátce po vzniku Československa novému fenoménu – trampingu. Co je na něm přitahovalo? Do jaké míry šlo o sexuální hnutí? A jak ovlivnil prvorepublikovou kulturu a politiku? To jsou jen některá témata nově vydané publikace Český tramping v časech formování a rozmachu, z níž bude vycházet její spoluautor Jan Krško

Zobrazit více »
+ Exportovat uvedené Akce