Načítám Akce
Únor 2020

GAUGUIN NA TAHITI – ZTRACENÝ RÁJ – filmová projekce (na ČSFD 75%)

5.2. od 19:30

Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina přibližuje snímek Gauguin na Tahiti – ztracený ráj. Nezkrotná touha po svobodě přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Jeho odkaz nyní uchovávají nejslavnější muzea světa – Metropolitní muzeum v New Yorku, Institut umění v Chicagu, Národní galerie ve Washingtonu a Muzeum výtvarného umění v Bostonu.

Itálie / 2019,
Žánr : Dokumentární / Životopisný
Délka: 87 min
Režie : Claudio Poli
Hrají: Adriano Giannini (vypravěč)

Zobrazit více »

PŘES PRSTY – filmová projekce

6.2. od 19:30

Nová komedie Petra Kolečka o lásce pod volejbalovou sítí a hlavně o tom, že člověk sice udělá hodně chyb, ale přesto vždycky přijde od života nová šance.

ČR , 2019
Žánr : komedie
Stopáž : 101 minut
Režie : Petr Kolečko
Hrají : Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Denisa Nesvačilová, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Zdena Hadrbolcová, Radka Pavlovčinová, Kristína Greppelová, Marek Taclík, Leoš Noha, Igor Chmela

Zobrazit více »

Antropocén: Epocha člověka – filmová projekce

20.2. od 19:30

Dokumentární meditace o masivní lidské činnosti ovlivňující a ohrožující planetu Zemi.
Kanada / 2018
Žánr : Dokumentární
Délka: 87 min
Režie : Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, Nicholas de Pencier
Hrají : Alicia Vikander (vyp.)

Zobrazit více »

EXPEDIČNÍ KAMERA 2020 – filmová přehlídka

22.2. od 18:00

Expediční kamera 2020
Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky.

Zobrazit více »

HURÁ NA POHÁDKY – pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky a jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče

23.2. od 15:00

Hurá na pohádky je pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky, jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče. Pásmem vás provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z večerníčkového seriálu Mlsné medvědí příběhy.

Česko, Slovensko / 2019
Žánr : animovaný film, rodinný film
Délka: 45 min
Režie: Kateřina Karhánková, Alexandra Májová
Hrají: David Novotný, Lukáš Příkazký, Zuzana Porubjaková, Kamil Kollárik, Henrieta Mičkovicová, Richard Stanke, Boris Farkaš, Oľga Belešová

Zobrazit více »

TENKRÁT PODRUHÉ – filmová projekce (komedie – na ČSFD 80%)

27.2. od 19:30

Jakou dobu byste chtěli zažít, kdybyste měli tu možnost? Před tuto otázku je postaven Victor, když od svého syna dostane dárkový poukaz agentury Time Travelers. Ta s pomocí filmových kulis a herců dokáže zinscenovat jakoukoli epochu a zprostředkovat svým klientům setkání se slavnými osobnostmi dějin dle jejich přání. Zatímco jiní zákazníci se chtějí podívat na dvůr Ludvíka XVI. či povečeřet s Hitlerem, Victor touží vrátit se do nespoutaných sedmdesátých let, a ještě jednou prožít první rande se svou ženou – dobu, kdy v něm dokázala vidět víc než jen nudného páprdu v pruhovaném pyžamu. Chytrá a zábavná love story vypráví o tom, co by se mohlo stát, kdybychom si mohli zopakovat ty nejkrásnější okamžiky. Je to potřeba k tomu, abychom se znovu zamilovali?

Francie / 2019
Žánr: komedie / romantický
Délka: 115 min
Režie , scénář: Nicolas Bedos
Hrají: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, Pierre Arditi, Denis Podalydès

Zobrazit více »

HRABĚ MONTE CARLO – Ochotnické divadlo Máj 21Chaloupky

29.2. od 19:30

Ochotnický spolek MÁJ 21 CHALOUPKY uvádí reprízu romantické komedie provoněné létem a elektrizující atmosférou Monte Carla....

Zobrazit více »
Březen 2020

NÁRODNÍ TŘÍDA – filmová projekce

5.3. od 19:30

Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Večer, když sídlištěm bloudí divoká zvířata, chodí se svými kumpány na jedno. Vandam se snaží udělat dojem na Lucku, která v sídlištní hospodě točí pivo. Často a rád se porve. Je znalec dějin a válek. Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný.

ČR / Německo 2019
Žánr : drama
Délka : 91 min
Režie: Štěpán Altrichter
Předloha: Jaroslav Rudiš (kniha)
Hrají : Hynek Čermák, Kateřina Janečková, Jan Cina, Václav Neužil, Jiří Langmajer, Jiří Šoch, Martin Sobotka, Erika Stárková, Lubor Šplíchal, Andrej Polák, Martin Siničák a další

Zobrazit více »

TAJEMNÉ PODZEMÍ HOŘOVICKÉHO HRADU – přednáška , beseda – AKCE BUDE PŘESUNUTA NA NÁHRADNÍ TERMÍN

11.3. od 19:00

Beseda:
- o podzemí Hořovického "Starého zámku" , původního gotického hradu slavného rodu Žerotínů.
- o natáčení televizního dokumentu.
- o stavební historii hradu za účasti spisovatele pana Otomara Dvořáka a Ing.Petra Ježka z Vojenského historického sdružení Brdy.

Zobrazit více »

NA STOJÁKA – live – AKCE BUDE PŘESUNUTA NA NÁHRADNÍ TERMÍN

12.3. od 19:30

Účinkují:
KAREL HYNEK
ARNOŠT FRAUENBERG
NELA BERG

Zobrazit více »
+ Exportovat uvedené Akce