Březen 2019

Na koloběžce do Singapuru – cestovatelská beseda s projekcí

5.3.2019 od 19:00

Přednáší: Marek Jelínek
Dobrodruh, cestovatel, vizionář a fotograf. První člověk na světě, kterému se podařilo projet dva kontinenty na neuvěřitelné koloběžce. A co se dá během takové cesty zažít? Proč právě koloběžka? Jeho posledním cílem byla Asie, 9 států, které projel sám. Během své cesty navštívil magická místa, jako jsou Varanasí a hinduistické chrámy. Projel chudinskými slamy a sbírka z jeho cesty s názvem Dobroběžka pomohla dětem z Bangladéše mít lepší vzdělání. Setkal se s mnichy a navštívil Himaláje, kde zdolal Annapurny (3590m). Poznal tajuplný starobylý Angor Wat, krásy Indie, Thajska a Malajsie. 7 nezapomenutelných měsíců a 7850 km, které mu opět více otevřely oči a změnily pohled na život.

Duben 2019

BRDY HISTORICKÉ VII – přednášku pořádáme v rámci projektu Science café

3.4.2019 od 19:00

Volné pokračování přednášek " Brdy historické ", tematicky zaměřené na naše blízké okolí, pořádané v rámci projektu Science café.
Přednáší: Mgr. Tomáš Makaj a RNDr. Martin Lang
Pro témata a podrobnější popis akce klikněte na ... zobrazit více

Květen 2019

Fenomén trampingu – beseda

16.5.2019 od 19:00

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ......

Přednáší : Jan Krško
Tisíce kluků a holek propadají krátce po vzniku Československa novému fenoménu – trampingu. Co je na něm přitahovalo? Do jaké míry šlo o sexuální hnutí? A jak ovlivnil prvorepublikovou kulturu a politiku? To jsou jen některá témata nově vydané publikace Český tramping v časech formování a rozmachu, z níž bude vycházet její spoluautor Jan Krško

Říjen 2019

CESTA KOLEM SVĚTA – 2 učitelky, 2 krosny a ukulele – cestopisná přednáška

16.10.2019 od 19:00

Přednáší: Mája Šnajdrová a Alča Mahlejová
Dvě učitelky, které si po vysvědčení sbalily krosny a ukulele a vydaly se na necelý rok na vlastní pěst prozkoumat svět. S malým kapitálem, ale velkým nadšením.

"Cesta Máji a Alči vedla od mrznoucí Čínské zdi a slavení čínského nového roku v Hongkongu přes téměř opuštěný ostrov na Filipínách, přátelský Vietnam, kulinářské Thajsko, historií prodchnutou Kambodžu, moderní Singapore, přes kávové Bali, světadíl protinožců, pohádkový Nový Zéland až k hranici Mexika, odkud šly pěšky do Kanady, proletěly se na divokou Aljašku a zakončily cestu zasněženou Kanadou. Cestovaly jak to šlo, stopem, pěšky, skútrem a jejich destinace vybíraly nabízené lowcost lety. Bydlely ve stanu, autě, pod hvězdami, v hamace, u lidí i v hostelech. Ukulele je jejich nejlepší parťák a otevřelo jim i zavřené dveře."

PO STOPÁCH HEJTMANA ŽIŽKY – projekce spojená s přednáškou – pořádáme v rámci projektu Science café

24.10.2019 od 19:00

Projekce pilotního dílu z nového seriálu - " Jan Žižka z Trocnova " - spojená s besedou s českým spisovatelem, novinářem, scenáristou, textařem, publicistou, dramatikem a příležitostným hercem Otomarem Dvořákem.

Projekce dílu: cca 20 min
Beseda: cca 90 min
Přednáší: Otomar Dvořák
Ve spolupráci se spolkem Hrad Valdek z.s.

Listopad 2019

BRDY HISTORICKÉ VIII – přednášku pořádáme v rámci projektu Science café

6.11.2019 od 19:00

Přednáší: Mgr. Tomáš Makaj a RNDr. Martin Lang
Pro témata a podrobnější popis akce klikněte na ... zobrazit více

ANTARKTIDA A TOULKY PATAGONIÍ – přednáška spojená s projekcí

20.11.2019 od 19:00

Na nejvyšší vrchol bílého kontinentu a okouzlující zážitky z čarovného konce světa.
Strhující vyprávění známého cestovatele, horolezce a fotografa.
Přednáší : Mirek Lukeš

Všechny přednášky jsou doprovázeny hudbou. Dvojitá projekce.

SNOW FILM FEST 2019

30.11.2019 od 17:00

NA PROGRAMU FESTIVALU JE I PŘEDNÁŠKA PAVLÍNY PROCHÁZKOVÉ - ZIMNÍ PLAVÁNÍ – Zábava ? Sport ? Bláznovství ??
Členky - Team CZECH IT! , který pokořil rekord při dvojnásobné štafetové přeplavbě Severního kanálu mezi Irskem a Skotskem

Zažij dobrodružství na plátně tvého kina!
Každý rok od října do prosince přináší Snow Film Fest do více než 200 českých a slovenských měst ty nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce.
Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

Březen 2020

TAJEMNÉ PODZEMÍ HOŘOVICKÉHO HRADU – přednáška , beseda – AKCE BUDE PŘESUNUTA NA NÁHRADNÍ TERMÍN

Beseda:
- o podzemí Hořovického "Starého zámku" , původního gotického hradu slavného rodu Žerotínů.
- o natáčení televizního dokumentu.
- o stavební historii hradu za účasti spisovatele pana Otomara Dvořáka a Ing.Petra Ježka z Vojenského historického sdružení Brdy.

Květen 2020

Matky a synové