Načítám Akce
Březen 2018

ECHOES OF PINK FLOYD revival – Dark Side Of The Moon – komponovaný pořad

30.3. od 20:30

Komponovaný večer věnovaný skupině Pink Floyd a jejich legendární desce - The Dark Side Of The Moon - od jejíhož vydání uplyne letos v březnu 45 let.
Projekce - přednáška - koncert

Zobrazit více »
Duben 2018

VANUATU – děti ráje – cestopisná přednáška spojená s projekcí

4.4. od 19:00

Přednáší: Tomáš Kubeš - fotograf, novinář, cestovatel
VANUATU – děti ráje. Výprava na nejpřátelštější místo na světě, tropický ráj s průzračným mořem a stále usměvavými obyvateli, to vše nabízí 15 zapomenutých ostrovů země Vanuatu uprostřed Pacifiku. Palmové háje, lahodné kokosy, divoké pláže, modré díry, tradiční slavnosti, setkání s duchy i výstup na magickou a stále činnou sopku Mount Yasur na ostrově Tanna. To vše je neopakovatelný ráj plný pohody, klidu a jejich neuvěřitelných obyvatel.

Zobrazit více »

MADAGASKAR – cestovatelská přednáška spojená s projekcí

19.4. od 19:00

Přednáší: Marie DeeDee Humlová
Po vlastní ose s batohem na zádech - Severní Madagaskar - 3 týdny, 4 národní parky, endemická fauna a flora, místní doprava a malgašská kuchyně

Zobrazit více »

BRDSKÉ HÁJOVNY bývalého panství Hořovice – přednáška spojená s projekcí

25.4. od 19:00

Přednáší: Ing. Petr Ježek , Vojenské historické sdružení Brdy - VHSB
Hájovny a myslivny v Centrálních Brdech - to je opravdu široké téma a tak se tentokrát zaměříme konkrétně na ty z nich, které stály či dodnes stojí v lesích bývalého velkostatku panství Hořovice, později dělostřelecké střelnice, vojenského výcvikového prostoru a nyní tedy, po jeho zrušení, CHKO Brdy. Koncem 20´ let 20. století přijaté rozhodnutí vybudovat v Brdech vojenské cvičiště osudy hájoven významně ovlivnilo. Některé z nich musely být vystěhovány, zbourány a zmizely téměř beze stopy, ale zároveň se stavěly i hájovny nové... Prezentace vychází z historických mapových děl, dokumentů a fotografií.

Zobrazit více »
+ Exportovat uvedené Akce