Prosinec 2019

STAŘÍCI – filmová projekce

14.12.2019 od 19:30

Dva bývalí političtí vězni ve stařeckém věku se vydávají v obytném voze napříč republikou. Jejich cílem je vypátrat a zabít komunistického prokurátora z 50. let, který nebyl za své činy nikdy oficiálně potrestán.

ČR , Slovensko / 2019
Žánr: drama / road movie
Délka : 85 min
Scénář a režie: Martin Dušek, Ondřej Provazník
Hrají: Jiří Schmitzer, Ladislav Mrkvička, Dušan Kaprálik, Milena Steinmasslová, Michal Suchánek, Pavel Batěk, Marika Procházková a další

BRANKÁŘ – filmová projekce (na ČSFD 81%)

19.12.2019 od 19:30

Fascinující životní příběh legendárního brankáře Manchester City Berta Trautmanna, který se v poválečné Anglii prosadil navzdory svému německému původu a svůj přelomový zápas dohrál navzdory život ohrožujícímu zranění. On a jeho životní láska Margaret ale musí čelit i dalším ranám osudu…

Německo / Velká Británie / 2018
Žánr: Životopisný / Drama / Romantický / Sportovní
Délka: 120 min
Režie: Marcus H. Rosenmüller
Hrají: David Kross, Freya Mavor, John Henshaw, Harry Melling, Gary Lewis, Dervla Kirwan

Leden 2020

Jiří Trnka: Nalezený přítel – filmová projekce

Příběh Jiřího Trnky, jednoho z největších českých umělců 20. století, od jehož smrti prosinci uplyne padesát let. Jeho osobnost a tvorbu si připomeneme díky dokumentárnímu filmu vytvořenému v česko-francouzské koprodukci.

ČR, Francie, 2019
Žánr : dokument
Stopáž : 80 min
Režie : Joël Farges
Scénář : Joël Farges, Tereza Brdečková
Hrají: Reginald Huguenin, Tereza Brdečková, Jan Trnka, Helena Trnková, Edgar Dutka a další..

25 km/h – SEX, DROGY A PING-PONG – filmová projekce

Sex, drogy a ping-pong: německá bratrská buddy-road-movie.
Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian (43) a Georg (45), setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější spočinutí v rodném domě prolité množstvím pálenky a okořeněné partičkou ping-pongu na život a na smrt – to vše nakonec vede bratry k osudovému rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři v emocionálním (i alkoholovém) opojení vydávají na výlet, o kterém snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h.

Německo, 2018,
Žánr : Komedie / Road movie
Délka : 116 min
Režie: Markus Goller
Hrají : Lars Eidinger, Bjarne Mädel, Sandra Hüller, Alexandra Maria Lara, Franka Potente, Jördis Triebel, Wotan Wilke Möhring, Jella Haase, Bernd Würch, Andrej Melita, Martin Brambach, Marius Hubel, Curd Berger

TENKRÁT V HOLLYWOODU – filmová projekce

V devátém filmu kultovního režiséra Quentina Tarantina se televizní herec (Leonardo DiCaprio) a jeho dlouholetý kaskadér (Brad Pitt) rozhodnou prosadit se u filmu na konci zlaté éry Hollywoodu - v roce 1969 v Los Angeles.

USA / 2019
Žánr : drama
Délka : 159 min
Přístupnost : mládeži přístupno od 15 let
Režie : Quentin Tarantino
Hrají: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Emile Hirsch, Margaret Qualley, Timothy Olyphant, Austin Butler, Dakota Fanning, Bruce Dern, Al Pacino, Julia Butters, Kurt Russell, Zoë Bell, Mike Moh, Damian Lewis, Luke Perry, Nicholas Hammond, Lorenza Izzo, Samantha Robinson, Rafał Zawierucha, Costa Ronin, Damon Herriman, Lena Dunha

Únor 2020

GAUGUIN NA TAHITI – ZTRACENÝ RÁJ – filmová projekce (na ČSFD 75%)

Z ráje na Tahiti a Markézách až do nejslavnějších muzeí v amerických metropolích. Příběh geniálního malíře i životního rebela Paula Gauguina přibližuje snímek Gauguin na Tahiti – ztracený ráj. Nezkrotná touha po svobodě přivedla talentovaného umělce až na druhý konec světa, aby nakonec zemřel všemi opuštěný v odlehlé vesnici Hiva Oa. Jeho odkaz nyní uchovávají nejslavnější muzea světa – Metropolitní muzeum v New Yorku, Institut umění v Chicagu, Národní galerie ve Washingtonu a Muzeum výtvarného umění v Bostonu.

Itálie / 2019,
Žánr : Dokumentární / Životopisný
Délka: 87 min
Režie : Claudio Poli
Hrají: Adriano Giannini (vypravěč)

PŘES PRSTY – filmová projekce

Nová komedie Petra Kolečka o lásce pod volejbalovou sítí a hlavně o tom, že člověk sice udělá hodně chyb, ale přesto vždycky přijde od života nová šance.

ČR , 2019
Žánr : komedie
Stopáž : 101 minut
Režie : Petr Kolečko
Hrají : Petra Hřebíčková, Jiří Langmajer, Denisa Nesvačilová, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Zdena Hadrbolcová, Radka Pavlovčinová, Kristína Greppelová, Marek Taclík, Leoš Noha, Igor Chmela

Antropocén: Epocha člověka – filmová projekce

Dokumentární meditace o masivní lidské činnosti ovlivňující a ohrožující planetu Zemi.
Kanada / 2018
Žánr : Dokumentární
Délka: 87 min
Režie : Jennifer Baichwal, Edward Burtynsky, Nicholas de Pencier
Hrají : Alicia Vikander (vyp.)

EXPEDIČNÍ KAMERA 2020 – filmová přehlídka

Expediční kamera 2020
Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky.

HURÁ NA POHÁDKY – pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky a jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče

Hurá na pohádky je pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky, jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče. Pásmem vás provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z večerníčkového seriálu Mlsné medvědí příběhy.

Česko, Slovensko / 2019
Žánr : animovaný film, rodinný film
Délka: 45 min
Režie: Kateřina Karhánková, Alexandra Májová