Načítám Akce
Únor 2020

EXPEDIČNÍ KAMERA 2020 – filmová přehlídka

22.2.2020 od 18:00

Expediční kamera 2020
Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky.

Zobrazit více »

HURÁ NA POHÁDKY – pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky a jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče

23.2.2020 od 15:00

Hurá na pohádky je pásmo krátkých animovaných filmů pro nejmenší diváky, jejich bystré sourozence a zvědavé rodiče. Pásmem vás provedou dva zábavní a věčně hladoví nejlepší medvědí kamarádi Nedvěd a Miška z večerníčkového seriálu Mlsné medvědí příběhy.

Česko, Slovensko / 2019
Žánr : animovaný film, rodinný film
Délka: 45 min
Režie: Kateřina Karhánková, Alexandra Májová
Hrají: David Novotný, Lukáš Příkazký, Zuzana Porubjaková, Kamil Kollárik, Henrieta Mičkovicová, Richard Stanke, Boris Farkaš, Oľga Belešová

Zobrazit více »

TENKRÁT PODRUHÉ – filmová projekce (komedie – na ČSFD 80%)

27.2.2020 od 19:30

Jakou dobu byste chtěli zažít, kdybyste měli tu možnost? Před tuto otázku je postaven Victor, když od svého syna dostane dárkový poukaz agentury Time Travelers. Ta s pomocí filmových kulis a herců dokáže zinscenovat jakoukoli epochu a zprostředkovat svým klientům setkání se slavnými osobnostmi dějin dle jejich přání. Zatímco jiní zákazníci se chtějí podívat na dvůr Ludvíka XVI. či povečeřet s Hitlerem, Victor touží vrátit se do nespoutaných sedmdesátých let, a ještě jednou prožít první rande se svou ženou – dobu, kdy v něm dokázala vidět víc než jen nudného páprdu v pruhovaném pyžamu. Chytrá a zábavná love story vypráví o tom, co by se mohlo stát, kdybychom si mohli zopakovat ty nejkrásnější okamžiky. Je to potřeba k tomu, abychom se znovu zamilovali?

Francie / 2019
Žánr: komedie / romantický
Délka: 115 min
Režie , scénář: Nicolas Bedos
Hrají: Daniel Auteuil, Guillaume Canet, Doria Tillier, Fanny Ardant, Pierre Arditi, Denis Podalydès

Zobrazit více »
Březen 2020

NÁRODNÍ TŘÍDA – filmová projekce

5.3.2020 od 19:30

Kdysi tady všude byl jen temný les, dnes tu stojí panelákové sídliště. Právě tady je doma chlápek, kterému nikdo neřekne jinak než Vandam. Žije sám v bytě na okraji Prahy a každý den doma cvičí, aby byl v kondici. Večer, když sídlištěm bloudí divoká zvířata, chodí se svými kumpány na jedno. Vandam se snaží udělat dojem na Lucku, která v sídlištní hospodě točí pivo. Často a rád se porve. Je znalec dějin a válek. Má pocit, že svět míří k zániku, že se schyluje k velké bitvě. A tak cvičí, aby byl na tu poslední rozhodující bitvu nachystaný.

ČR / Německo 2019
Žánr : drama
Délka : 91 min
Režie: Štěpán Altrichter
Předloha: Jaroslav Rudiš (kniha)
Hrají : Hynek Čermák, Kateřina Janečková, Jan Cina, Václav Neužil, Jiří Langmajer, Jiří Šoch, Martin Sobotka, Erika Stárková, Lubor Šplíchal, Andrej Polák, Martin Siničák a další

Zobrazit více »

SNĚŽNÝ KLUK – dětská filmová projekce (na ČSFD 75 %) – AKCE BUDE PŘESUNUTA NA NÁHRADNÍ TERMÍN

15.3.2020 od 15:00

Jestli chcete zažít parádní dobrodružství, běžte se podívat na střechu vašeho domu. Možná se tam skrývá ztracený a vyděšený yetti, který neví, kudy se vrátit k rodičům. Tvůrci slavné série Jak vycvičit draka natočili další pohádkový příběh, který vás chytne za srdce.

USA, 2019
Přístupnost : pro všechny
Žánr : dobrodružný animovaný film
Délka: 97 min
Režie: Jill Culton, Todd Wilderman
Hrají (v českém znění): Kristýna Jelínková, Zbyšek Pantůček, Hana Ševčíková, Jindřich Žampa

Zobrazit více »

MONETOVY LEKNÍNY – magie vody a světla – filmová projekce dokumentu (na ČSFD 79%) – AKCE BUDE PŘESUNUTA NA NÁHRADNÍ TERMÍN

18.3.2020 od 19:30

Fascinující putování po mistrovských dílech Clauda Moneta přináší snímek Monetovy lekníny – magie vody a světla. Co inspirovalo génia a bezpochyby největší jméno impresionismu k sérii obrazů leknínů? Cestu za dokonalým zachycením neopakovatelného okamžiku přibližuje Ross King, jeden z předních odborníků na Monetovo dílo a autor bestselleru Mad Enchantment: Claude Monet and the Painting of the Water Lilies.

Itálie / 2018 /
Žánr: dokumentární
Délka: 90 min
Hrají: Elisa Lasowski

Zobrazit více »

AMNESTIE – filmová projekce – AKCE BUDE PŘESUNUTA NA NÁHRADNÍ TERMÍN

19.3.2020 od 19:30

Svobodu si nezaslouží každý
Emotivní thriller Amnestie přinese na plátna největší vzpouru ve vězeňské historii Československa a spolu s ní i příběh, který odráží obrovské a rychlé změny po revoluci v roce 1989.

ČR / SK / 2019
Doporučená přístupnost: od 15 let
Žánr: drama, thriller
Délka. 127 min
Režie: Jonáš Karásek
Hrají: Anna Geislerová, Juraj Bača, Marek Vašut, Marek Majeský, Ján Jackuliak, Roman Luknár, Norbert Lichý a další

Zobrazit více »

CHLAP NA STŘÍDAČKU – filmová projekce (komedie)

26.3.2020 od 19:30

ČR / 2020
Žánr: Komedie
Délka filmu: 109 min.
Režie: Petr Zahrádka
Hrají: Jiří Langmajer , Ivana Chýlková ,Iva Janžurová, Lucie Žáčková, Pavel Nový

Zobrazit více »
Prosinec 2020

Most přes řeku Kwai: kniha, film a realita

9.12.2020 od 19:00
Květen 2022

EXPEDIČNÍ KAMERA 2022

7.5. od 18:00

Vstupenky bude možné zakoupit až na místě při vstupu na promítání. Vstupné: 100 Kč Otevření sálu od 17:00 Začátek promítání a úvod - 18:00 Pořadí promítaných filmů. Nájdem odvahu          (37 min) Salto je král                 (63 min) KWANZA topící se diamant Angoly                    (30 min) Boys 1970                   (52 min) Kripl trip                      (17 min) 1000 Miles 2021 – Jih proti severu          (55 min) Nájdem odvahu Lenka Vacvalová hledá odvahu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku – 770 km z Dukly do Děvína s…

Zobrazit více »
+ Exportovat uvedené Akce