Duben 2019

TOMAN – filmová projekce

Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu člověka, který kšeftoval s osudy lidí.
Česko / Slovensko, 2018
Délka: 145 min
Žánr : Drama
Přístupnost : Mládeži přístupno od 12 let¨
Režie : Ondřej Trojan
Hrají : Jiří Macháček, Kateřina Winterová, Kristýna Boková, Stanislav Majer, Marek Taclík, Roman Luknár, Lukáš Latinák, Táňa Pauhofová, Lukáš Melník, Jaromír Dulava, Jiří Dvořák, Martin Finger, Aleš Procházka, Monika Žáková, Radek Holub, Ondřej Malý, Matěj Ruppert, Jaroslav Plesl, Marián Mitaš, Miroslav Táborský, Ady Hajdu, Václav Neužil ml., Pavel Liška, Lukáš Hlavica, Halka Třešňáková, Petr Vaněk, Jaroslav Kubera, Ivan Sochor, Ivan Herma, Damian Odess-Gillett, Sarah Star, Viktorie Hásková

ZLATÝ PODRAZ – filmová projekce

Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky. Film začíná v roce 1938. Hlavní linii snímku tvoří osudová láska mladého právníka a sportovce Franty (Filip Březina) k tanečnici Michelle (Patricia Volny), s kterou se seznámí na poválečném Mistrovství Evropy v basketbalu v Ženěvě. Michell je osudem pronásledovaná dívka, která prchla z vlasti před Stalinem i Hitlerem. Jejich příběh, který kromě politiky ovlivní i dva protikladní jedinci trenér Valenta (Stanislav Majer) a funkcionář Hrabal (Ondřej Malý), vrcholí v roce 1951, kdy Evropu už na mnoho let rozdělila železná opona.
ČR / 2018
Drama / Romantický / Sportovní
Délka : 106 min
Režie: Radim Špaček
Hrají:
František Prokeš – Filip Březina, Jan Sedlák – Zdeněk Piškula, Michelle – Patricia Volny, otec Prokeš – Jan Hartl, matka Prokešová – Alena Mihulová, Hrabal – Ondřej Malý, Jaroslav Valenta – Stanislav Majer, Jana – Simona Lewandowská, Emil Jelen – Jiří Roskot, profesor – Josef Abrhám a další.

PAT A MAT : Zimní radovánky

Blíží se zima a naši známí kutilové to nemohou nechat jen tak, navíc když je „zaskočí“ sněhová nadílka.
Česká republika, 2018
ŽÁNR : loutková animace
STOPÁŽ : 60 minut
HRAJÍ : Pat a Mat

ŠŤASTNÝ LAZZARO – filmová projekce

Itálie, 2018 |
Délka : 125 minut
Žánr : drama
italská verze | české titulky
Přístupný od 12 let
Režie: Alice Rohrwacher
Hrají : Adriano Tardiolo, Nicoletta Braschi, Sergi López, Alba Rohrwacher, Tommaso Ragno, Leonardo Ni-gro, Agnese Graziani, Luca Chikovani

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný a upřímný, až se některým lidem zdá hloupý. Žije v odlehlé části Itálie v izolované komunitě rolníků, kteří už před desítkami let ztratili kontakt se zbytkem světa a bez nároku na mzdu, vzdělání nebo slušné životní podmínky tvrdě pracují pro svou vychytralou paní. Bez možnosti srovnání však žijí svým způsobem šťastně. Když skupinu zotročených venkovanů shodou náhod objeví policie, rolníci zjišťují, v jaké lži léta žili a s vidinou splněných snů se vydávají do města.

UTOP SE, NEBO PLAV – filmová projekce

Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání (ano, máme na mysli mužské akvabely), netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává.

Francie / 2018
Délka filmu : 122 min.
Žánr: komedie
Režie: Gilles Lellouche