Načítám Akce
Říjen 2019

PO STOPÁCH HEJTMANA ŽIŽKY – projekce spojená s přednáškou – pořádáme v rámci projektu Science café

24.10. od 19:00

Projekce pilotního dílu z nového seriálu - " Jan Žižka z Trocnova " - spojená s besedou s českým spisovatelem, novinářem, scenáristou, textařem, publicistou, dramatikem a příležitostným hercem Otomarem Dvořákem.

Projekce dílu: cca 20 min
Beseda: cca 90 min
Přednáší: Otomar Dvořák
Ve spolupráci se spolkem Hrad Valdek z.s.

Zobrazit více »

PUTOVÁNÍ SE SOBÍKEM – rodinná filmová projekce ( na ČSFD 79% )

27.10. od 15:00

Film Putování se sobíkem vypráví o prvním roku života divokého soba, křehkého a zranitelného, který se musí potýkat s nesčetnými výzvami a nebezpečenstvími. Jeho velké dobrodružství se odehrává ve Finsku, v nádherné laponské přírodě. Průvodcem na sobíkově cestě bude Marek Eben, který namluvil český komentář.

Francie / Finsko / Norsko, 2018
Žánr : rodinný / dobrodružný
Délka : 86 min
V českém znění : Marek Eben

Zobrazit více »

NA STŘEŠE – filmová projekce ( na ČSFD 70% )

31.10. od 19:30

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán?

Česko / Slovensko / 2019
Žánr : drama / komedie
Délka: 97 min
Režie : Jiří Mádl
Scénář : Jiří Mádl
Hudba : René Rypar
Hrají : Alois Švehlík, Duy Anh Tran, Mary Bartalos, Vojtěch Dyk, Adrian Jastraban, David Švehlík, Radek Zima, Miroslav Táborský, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Veronika Lazorčáková, Mariana Kopecká, Anh Phu Nguyen, Igor Rattaj, Vlasta Kristl, Miro Mráz, Irena Neradová, Nora Rosenbaumová, Roman Rosenkranz, Trang Do Thu

Zobrazit více »
Listopad 2019

YESTERDAY – filmová projekce

14.11. od 19:30

Ještě včera všichni znali Beatles. Dneska si ale jejich písničky pamatuje jediný člověk. Toho by měl využít. Dvě legendy britského filmu, oscarový režisér Danny Boyle a scenárista legendárních komedií Richard Curtis, spojili síly a natočili originální a hravou komedii o muzice a lásce.

Velká Británie / 2019
Žánr : komedie / hudební
Stopáž : 116 min
Režie : Danny Boyle
Hrají : Himesh Patel, Lily James, Ed Sheeran, James Corden, Kate McKinnon

Zobrazit více »

SLUNOVRAT – filmová projekce

21.11. od 19:30

Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo. Horor Ariho Astera (Děsivé dědictví) ukazuje, že za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci.

USA / ŠVÉDSKO /2019
Žánr: drama / horor / mysteriózní
Délka : 140 minut
Jazyk : anglická verze / české titulky
Přístupný od 15 let
Režie : Ari Aster
Hrají : Florence Pugh, Will Poulter, Jack Reynor, William Jackson Harper, Julia Ragnarsson, Björn Andrésen, Anna Åström, Henrik Norlén, Liv Mjönes, Louise Peterhoff, Ellora Torchia, Gunnel Fred, Isabelle Grill, Anki Larsson, Lars Väringer, Mats Blomgren, Vilhelm Blomgren, Tove Skeidsvoll, Anders Beckman, Rebecka Johnston

Zobrazit více »

JIŘÍ SUCHÝ – LEHCE S ŽIVOTEM SE PRÁT – filmová projekce ( na ČSFD 81% ) na MFFKV – cena diváků

28.11. od 19:30

Muž mnoha řemesel, herec, spisovatel, režisér, libretista, skladatel, textař, grafik, scénograf a kostýmní výtvarník, a navíc ředitel divadla. A to určitě není ještě všechno. Především legenda české kultury, která ovlivnila několik generací. To je Jiří Suchý, o jehož životní cestě, mnohdy nelehké, natočila dokumentární film Olga Sommerová.

ČR / Slovensko, 2019
Žánr : dokument
Stopáž : 102 min
Režie: Olga Sommerová
Scénář: Olga Sommerová
Kamera: Olga Malířová Špátová
Vystupují : Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Ondřej Suchý, Jakub Suchý, Tamara Suchá, Vít Suchý, Adam Suchý, Karel Gott, Stanislav Štepka, Irena Zlámalová, Soubor divadla SEMAFOR

Zobrazit více »

SNOW FILM FEST 2019

30.11. od 17:00

Zažij dobrodružství na plátně tvého kina!
Každý rok od října do prosince přináší Snow Film Fest do více než 200 českých a slovenských měst ty nejlepší zimní cestovatelské a sportovní filmy z celého světa i z domácí produkce.
Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

Zobrazit více »
+ Exportovat uvedené Akce