Leden 2019

PO ČEM MUŽI TOUŽÍ – filmová projekce

Režisér úspěšné romantické komedie Pohádky pro Emu, Rudolf Havlík přichází
s novou komedií s hvězdným hereckým obsazením Po čem muži touží. Scénář o
věčném soupeření mužského a ženského světa napsal společně se spisovatelkou
Radkou Třeštíkovou, která je jednou z nejprodávanějších domácích knižních
autorek.
ČR, 2018
Délka: 95 min
Žánr: komedie
Režie: Rudolf Havlík
Hrají: Anna Polívková, Jiří Langmajer, Matěj Hádej, Táňa Pauhofová, Jiří Havelka, Lenka Vlasáková, Sara Sandeva, Lucie Polišenská, Andrea Hoffmannová, Oldřich Navrátil, Naďa Konvalinková, Lucie Šteflová, Jakub Volák, Ester Kočičková, Jana Synková, Pavla Tomicová, Jiří Maryško, Richard J. Müller, Dominika Myslivcová

SLOŽKA 64 – filmová projekce (na ČSFD 81%)

Podivné lékařské experimenty, zneužívání a převýchova „necudných“ dívek. Do rukou detektiva Carla Mørc-ka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q se dostává další nevyřešený případ. Jak souvisí děsi-vé, půl století staré tajemství opuštěného ostrova Sprogø se třemi mumifikovanými těly nalezenými za fa-lešnou stěnou jednoho kodaňského bytu? A komu patřila čtvrtá, prázdná židle u prostřeného stolu? Mrazivý detektivní příběh založený na skutečné kapitole dánských dějin je čtvrtým severským thrillerem natočeným podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

Dánsko, 2018
Délka: 119 minut
Žánr: krimi / thriller
České titulky
Přístupný od 12 let
Režie: Christoffer Boe
Hrají: Nikolaj Lie Kaas, Fares Fares, Søren Pilmark, Johanne Louise Schmidt, Fan Bornedal, Clara Rosager, Michael Brostrup, Nicolas Bro, Anders Hove, Elliott Crosset Hove, Vibeke Hastrup

Únor 2019

DILILI V PAŘÍŽI – animovaná rodinná projekce

Dilili je děvčátko, které se ocitne v Paříži na přelomu 19. a 20. století. Spolu se svým novým kamarádem Orelem se rozhodnou přijít na kloub záhadnému zmizení několika dívek. Skrze dobrodružné vyšetřování se i malí diváci seznámí s Krásnými časy francouzských dějin, s dobou z plakátů Alfonse Muchy.

Francie / 2018
Délka : 95 min
Žánr: Animovaný / Rodinný / Mysteriózní
Režie: Michel Ocelot
Hrají: Prunelle Charles-Ambron, Enzo Ratsito, Natalie Dessay, Elisabeth Duda

BALÓN – filmová projekce (na ČSFD 82%)

Ostře střežená hranice mezi Západním a Východním Německem se v 70. letech zdála být neproniknutelnou. Přesto ve východní části jednotlivci i celé rodiny hledali jakoukoliv skulinu vedoucí do svobodného světa. Neváhali riskovat a využívali každou příležitost, která nabízela aspoň naději. Třeba nepozorovaně přeletět hranici v balónu.
Německo, 2018
Délka: 120 min
Žánr: drama
Verze : český dabing
Režie: Michael Herbig
Hrají: Friedrich Mücke, Karoline Schuch, David Kross, Alicia von Rittberg, Thomas Kretschmann

POHÁDKA NARUBY – animovaná rodinná projekce (na ČSFD 76%)

Možná že se Sněhurkou a Karkulkou to bylo celé nějak jinak. Možná že vlk nebyl jenom jeden. A možná že se všichni tak trochu znali. V případě Pohádek naruby je to rozhodně pravda. Za oběma hrdinkami se v tomto případě vypravíme do velkého města. Vzhledem k tomu, že předlohou snímků bylo dílo britského spisovatele dětských knih Roalda Dahla, můžeme si však být jisti, že nepůjde o pohádky zbavené ponaučení, svérázného humoru ani jisté dávky strašlivosti, kterou oplývají i původní příběhy.
Velká Británie, 2016,
Délka: 60 min
Žánr: Animovaný / Rodinný / Fantasy
VHODNÉ PRO DĚTI OD 6 LET
Hrají: Dominic West, Rose Leslie, Gemma Chan, David Walliams, Isaac Hempstead-Wright, Rob Brydon, Bertie Carvel, Dennis Storhøi, Bel Powley, Tamsin Greig

3 DNY V QUIBERONU

„Drama o posledním interview Romy Schneider“

Německo / Rakousko / Francie / 2018
Žánr : drama
Délka : 115 min
Režie: Emily Atef
Hrají: Marie Bäumer, Birgit Minichmayr, Charly Hübner, Robert Gwisdek, Denis Lavant, Christopher Buchholz, Vicky Krieps, Vincent Furic

EXPEDIČNÍ KAMERA 2019 – filmový festival

Expediční kamera 2019
Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky.

SPOLU TO DÁME – filmová projekce (na ČSFD 75%)

Představitel učitele z extrémně populární série „Fakjů pane učiteli“ se vrací do kin v další skvělé roli ve filmu plném smíchu i dojetí. A říká jasně „Spolu to dáme“. Jako nezodpovědný floutek Lenny dostane na starosti patnáctiletého kluka Davida s vážně nemocným srdcem. Davidova prognóza říká, že svých šestnáctých narozenin už se nejspíš nedožije. Lenny pojme péči zcela po svém, bez pravidel. Jestli má David umřít mladý, nemá smysl dělat domácí úkoly. Zato striptýz aspoň jednou v životě vidět musí!
Německo / 2017
Délka: 104 min
Žánr: komedie, drama
Režie: Marc Rothemund