Leden 2018

DOKUD NÁS SVATBA NEROZDĚLÍ – filmová projekce (na ČSFD 76%)

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit, věřte tomu, že se to opravdu pokazí a nezůstane jen u toho.
Francie, 2017
Žánr: škodolibá komedie
Délka: 115 min
Francouzská verze | České titulky
Scénář a režie: Eric Toledano, Olivier Nakache
Hrají: Jean-Pierre Bacri, Jean-Paul Rouve, Gilles Lellouche, Suzanne Clément a další...

CHLAPI NEPLÁČOU – filmová projekce (na ČSFD 78%)

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků z řad válečných veteránů, zastupujících různé národnosti a etnika bývalé Jugoslávie, aby zde podstoupili společnou terapii.

Bosna a Hercegovina / Slovinsko / Chorvatsko / Německo, 2017
Žánr: drama
Délka: 98 min
Srbochorvatská verze | České titulky