Duben 2019

UTOP SE, NEBO PLAV – filmová projekce

Když depresivní Bertrand, trpící krizí středního věku, odpoví na inzerát, který hledá nového člena do družstva mužského synchronizovaného plavání (ano, máme na mysli mužské akvabely), netuší, do jak pestré společnosti sympatických ztroskotanců se dostává.

Francie / 2018
Délka filmu : 122 min.
Žánr: komedie
Režie: Gilles Lellouche
Verze/přístupnost: české titulky / přístupný
Hrají:
Guillaume Canet, Leïla Bekhti, Mathieu Amalric, Virginie Efira, Benoît Poelvoorde, Jean-Hugues Anglade, Marina Foïs, Noée Abita, Mélanie Doutey, Jonathan Zaccaï, Erika Sainte, Philippe Katerine, Félix Moati, Anderz Eide, Alban Ivanov, Claire Nadeau, Ian McCamy

SKYLINE

SKYLINE

Květen 2019

CESTA DO PRAVĚKU – filmová projekce

Nově restaurovaná legenda Karla Zemana
Československo / 1955
Žánr: dobrodružný
Doporučená přístupnost: bez omezení
barevný, české znění,
Délka: 93 min.
Scénář: Karel Zeman, J. A. Novotný
Hudba: Emil František Burian
Hrají: Vladimír Bejval, Petr Herrmann, Josef Lukáš, Zdeněk Husták

Cesta do pravěku v nových barvách
Cesta do pravěku filmového kouzelníka Karla Zeman se stala průlomovým filmem, dobrodružnou a trikovou legendou české i světové kinematografie. Cesta čtyř kluků do dávné historie bude znovu k vidění na plátnech kin, ovšem v nejlepší současné kvalitě a v jiných barvách, než jak jsou diváci zvyklí. Film prošel digitálním restaurováním v rámci projektu „Čistíme svět fantazie“. Díky kompletní technické renovaci dostal takovou podobu, jakou měl při své premiéře v roce 1955. Technici podnikli s filmem podobnou dobrodružnou cestu proti proudu času, jako jeho hrdinové.

Fenomén trampingu – beseda

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ......

Přednáší : Jan Krško
Tisíce kluků a holek propadají krátce po vzniku Československa novému fenoménu – trampingu. Co je na něm přitahovalo? Do jaké míry šlo o sexuální hnutí? A jak ovlivnil prvorepublikovou kulturu a politiku? To jsou jen některá témata nově vydané publikace Český tramping v časech formování a rozmachu, z níž bude vycházet její spoluautor Jan Krško

ŠEMÍKŮV MEMORIÁL 2019

18. ročník spanilé společenské jízdy na velocipédech všeho druhu po stopách bájného koně.
Start v sobotu 18. května v 10:00 hodin - Praha Vyšehrad

Podrobné Informace o akci a přihláškách naleznete po kliknutí na .. Zobrazit více..

CO JSME KOMU ZASE UDĚLALI? – filmová projekce

Claude a Marie Verneuilovi čelí nové krizi. Jejich čtyři dcery a jejich manželé, David, Rachid, Chao a Charles, se rozhodli opustit Francii. Každý z nich k tomu má dobrý důvod. Ale co rodiče? Ti udělají všechno pro to, aby jim mladí neodjeli někam na druhý konec světa. Pokračování úspěšné francouzské komedie vás opět zaručeně rozesměje.
Francie / Belgie, 2018
Režie: Philippe de Chauveron
Žánr : komedie
Verze : český dabing a francouzsky s českými titulky
Stopáž : 98 min
Hrají: Christian Clavier, Chantal Lauby, Ary Abittan, Medi Sadoun, Frédéric Chau, Elodie Fontan, Frédérique Bel, Julia Piaton, Noom Diawara

V českém znění: Miroslav Donutil, Eliška Balzerová, Marek Holý, Roman Štabrňák, Ondřej Brousek, Martin Písařík, Zdeněk Maryška, Lucie Štěpánková, Martina Kechnerová, Jolana Smyčková, Andrea Elsnerová, Lucie Juřičková

Červen 2019

TRABANTEM TAM A ZASE ZPÁTKY – filmová projekce

Velká cesta kolem světa končí! Poslední výprava uzavírá cesty žlutých trabantů napříč kontinenty ve velkém stylu. V týmu tentokrát není žádná žena a puvání smečky mužů v čele s cestovatelem Danem Přibáněm nabírá často divoké obrátky. Žlutý cirkus jede z Indie až domů. Překonává Himálaje i diktatury, láme výškové rekordy i prchá před policií.

ČR, 2019
Délka : 105 min
Žánr : dokument
Scénář a režie : Dan Přibáň