Načítám Akce
Únor 2019

EXPEDIČNÍ KAMERA 2019 – filmový festival

23.2. od 18:00

Expediční kamera 2019
Mezinárodní filmový festival Expediční kamera je největší cestovatelská a outdoorová akce v ČR. Tento unikátní projekt přináší do kin nejlepší filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Na letošním programu je 6 pečlivě vybraných filmů, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky.

Zobrazit více »

SPOLU TO DÁME – filmová projekce (na ČSFD 75%)

28.2. od 19:30

Představitel učitele z extrémně populární série „Fakjů pane učiteli“ se vrací do kin v další skvělé roli ve filmu plném smíchu i dojetí. A říká jasně „Spolu to dáme“. Jako nezodpovědný floutek Lenny dostane na starosti patnáctiletého kluka Davida s vážně nemocným srdcem. Davidova prognóza říká, že svých šestnáctých narozenin už se nejspíš nedožije. Lenny pojme péči zcela po svém, bez pravidel. Jestli má David umřít mladý, nemá smysl dělat domácí úkoly. Zato striptýz aspoň jednou v životě vidět musí!
Německo / 2017
Délka: 104 min
Žánr: komedie, drama
Režie: Marc Rothemund
Hrají: Elyas M'Barek, Philip Schwarz, Nadine Wrietz, Uwe Preuss, Lisa Bitter, Jürgen Tonkel, Sebastian Gerold, Tesha Moon Krieg, Jo Kern, Lena Meckel, Karin Thaler, Joshua van Dalsum, Gerhard Wittmann, Sophia Schober

Zobrazit více »
Březen 2019

VLTAVA – koncert

1.3. od 20:00

Vltava je považována za jednu z nejoriginálnějších kapel na české hudební scéně.

Toto přízvisko si vysloužila nejen neobvyklou poetikou mnohoznačných textů, ale také svým zcela nezaměnitelným hudebním stylem, který dokonale souzní s charismatickým hlasem zpěváka, kytaristy, básníka a herce Roberta Nebřenského. Produkci Vltavy nejstručněji vystihuje slogan „Česká poezie - světová hudba“. Koncerty skupiny jsou proslulé uvolněnou atmosférou, prostorem pro improvizaci a skvělými instrumentálními výkony. Aktuálně nabídne Vltava program u příležitosti vydání reedice přelomové desky „Marx, Engels, Beatles“, která byla dlouho nedostupná. V playlistu se aktuálně objevují všechny skladby z tohoto kultovního alba plus to nej napříč všemi deskami včetně posledního CD „Čaroděj“!

Zobrazit více »

NA STOJÁKA live

3.3. od 19:30

RICHARD NEDVĚD - JAKUB ŽÁČEK - ONDŘEJ "Endru" HAVLÍK

Zobrazit více »

Na koloběžce do Singapuru – cestovatelská beseda s projekcí

5.3. od 19:00

Přednáší: Marek Jelínek
Dobrodruh, cestovatel, vizionář a fotograf. První člověk na světě, kterému se podařilo projet dva kontinenty na neuvěřitelné koloběžce. A co se dá během takové cesty zažít? Proč právě koloběžka? Jeho posledním cílem byla Asie, 9 států, které projel sám. Během své cesty navštívil magická místa, jako jsou Varanasí a hinduistické chrámy. Projel chudinskými slamy a sbírka z jeho cesty s názvem Dobroběžka pomohla dětem z Bangladéše mít lepší vzdělání. Setkal se s mnichy a navštívil Himaláje, kde zdolal Annapurny (3590m). Poznal tajuplný starobylý Angor Wat, krásy Indie, Thajska a Malajsie. 7 nezapomenutelných měsíců a 7850 km, které mu opět více otevřely oči a změnily pohled na život.

Zobrazit více »

VŠICHNI TO VĚDÍ – filmová projekce

7.3. od 19:30

Španělsko / 2018
Délka : 132 min
Žánr: drama/thriller
České titulky
Režie: Asghar Farhadi
Hrají : Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Eduard Fernández, Bárbara Lennie, Inma Cuesta, Ramon Baera

Zobrazit více »

ŠPALÍČEK – Animovaný / Loutkový / Hudební / Poetický (na ČSFD 85%)

10.3. od 15:00

První celovečerní loutkový film režiséra a animátora Jiřího Trnky, který se prosadil i jako malíř, grafik, ilustrátor, sochař a spisovatel. Snímek vytvořený pracnou ruční animací „okénko po okénku" vychází z knihy Mikoláše Alše „Špalíček národních písní a říkadel".(NFA)

Film byl v roce 2015 digitálně restaurován.
Československo, 1947,
Délka : 78 min
Režie : Jiří Trnka
Scénář : Jiří Trnka
Kamera : Vladimír Novotný, Emanuel Franek
Hudba : Václav Trojan

Zobrazit více »

CESTA VEDE DO TIBETU – filmová projekce (na ČSFD 82%)

14.3. od 19:30

Československo / 1954
Žánr: Dokument
Délka: 60 min
Režie: Vladimír Sís
Kamera: Josef Vaniš
Hudba: Miloš Vacek
Vypravěč: Karel Höger
Střih: Vlasta Plotěná

Zobrazit více »

JUSTIN LAVASH – blues folk jazz – performer

15.3. od 20:00

Justin Lavash
(narozen v roce 1968 Londýně), který žije od roku 2004 v Praze, si postupně vypracoval pověst vyhledávaného performera nejen v České Republice. Jeho hudba se ubírá napříč styly mezi blues, folkem a jazzem.
Virtuózní hra na kytaru často nechá užaslé publikum s otázkou, jak dokáže jeden muž na jeden nástroj vytvořit polyfonii tolika vrstev.

Zobrazit více »

PORTA 2019 – Podbrdské kolo

16.3. od 13:00

Podbrdské oblastní kolo Porty 2019
Podrobnosti, drby a různosti: klikni na .. Zobrazit více

Zobrazit více »
+ Exportovat uvedené Akce