PRAGUE UKULELE BAND (P.U.B.)

ZA PODPORY

Geneze P.U.B.
Vznik hudebního tělesa Pražský Ukulele Band přímo souvisí s jedním z oborů sběratelství – filokartií. Záliba jednoho ze zakládajících členů ve starých pohlednicích a fotografiích přispěla ke zjištění, že až do začátku druhé světové války existovalo v širším okolí jeho bydliště několik tamburašských souborů. U každé pořádné hospody vybavené sálem působili kromě sokolského oddílu a ochotnického spolku i tamburaši (na území Prahy 6 např. Na Slamníku, Na Břetislavce, Na Jenerálce aj.).

„Tamburašské (v našem případě ukulelové) soubory jsou ty, které ušlechtilou zábavou odvracejí vrtkavé myšlenky dospívající mládeže od zábav a sportu často útlému lidskému zdraví nebezpečných a jež vštěpují mládeži lásku k hudbě a probouzí
v jejich nitru cit pro krásno vůbec“.

Za P.U.B. Honza Zavřel

Kapela:
Mário Císař – guitalele
Jiří Indián Fomín – sopranino
Ivan Houska – banjolele, soprano
Ben Anderson – soprano
Jiří Jerry Votruba – tenor
Miloš Komanec – concert
Honza Zavřel – baritone
Jiří Héva Hevler – baritone
Jan Rotta – baritone
Petr Jula Sládek – bass