JAN SPÁLENÝ TRIO + BILL BARRETT & BRAD LEWIS – dvojkoncert

25.11.2018 od 19:00

JAN SPÁLENÝ TRIO:
Jan Spálený je český multiinstrumentalista, skladatel a textař. Vystudoval Pražskou konzervatoř jako tubista u prof. Hozy. Od roku 1984 hraje se skupinou ASPM, kterou založil spolu s Petrem Kalandrou, vystupuje také v triu se synem Filipem (basová kytara) a Michalem Gerou (trubka). Jeho jméno je také spojeno s Českým rozhlasem, kde pracuje jako hudební dramaturg a moderátor.

BILL BARRETT & BRAD LEWIS:
Bill Barrett je jeden z nejlepších světových hráčů na foukací harmoniku. Během třicetileté kariéry vystupoval a nahrával s mnoha světoznámými umělci i orchestry, například s L.A. Philharmonic, The Kronos Quartet nebo Natalie Merchant, ve skupině The Neptune Blues Club po boku kytaristy Marca Forda (dř. The Black Crowes) nebo bubeníka Stephena Hodgese (hrál a natáčel s Tomem Waitsem jeho nejlepší alba) i v seskupení Bastards of Belleville. V České republice byl několikrát jako člen newyorských Hazmat Modine a také na třech turné v duu s Ryanem Donohue, v loňském a letošním roce s Bradem Lewisem.