IRENA BUDWEISEROVÁ & JAKUB RACEK

irena budweiserová web

IRENA BUDWEISEROVÁ (ex SPIRITÁL KVINTET)
Byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala v muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí ) v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl. Spolupracovala s celou řadou vynikajících muzikantů např. Luďkem Švábenským,
Zdeňkem Mertou, Františkem Kopem, Vítem Fialou atd. V současné době vystupuje v duu s Jakubem Rackem a formací Blue Soul. Hostuje ve skupině Plavci Honzy Vančury.

JAKUB RACEK: kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů, jazz, bluegrass, rockabilly atd. Bluegrassovou asociací ČR 5x vyhlášen kytaristou roku. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S oběma skupinami koncertoval na turné v Evropě i USA. Spolupracoval s Pavlem Bobkem, P.Jíšovou, Ramblinem Rexem, Radimem Zenklem. Kromě dua s Irenou B. Vede svou formaci Professional Deformation. S I. Budweiserovou hraje na elektrickou kytaru, s použitím zajímavých efektů dokáže vyplnit prostor tak, že písně působí plně a evokují celou kapelu.