HLEDÁ SE DORY – dětská projekce

2.4.2017 od 16:00

Předfilm – PTÁČÁTKO – nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, který režíroval Alan Barillaro a produkoval ho Marc Sondheimer, vypráví příběh hladového mláděte sluky, které se poprvé vydává z hnízda, aby u břehu hledalo potravu.

OBSAH – HLEDÁ SE DORY
V animovaném filmu od studií Disney•Pixar „Hledá se Dory“ se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové.
Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká ryba jménem Naděje.
Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina.

Obsazení českého znění:
Dory – Barbora Munzarová, Marlin – Ivan Trojan, Hank – Jaromír Meduna, Naděje – Anna Brousková, Nemo – Šimon Fikar, Bailey – Otakar Brousek, Jenny – Simona Postlerová, Charlie – Petr Gelnar, Malá Dory – Linda Křišťálová, Fluke – Michal Dlouhý, Rudder – Zbyšek Pantůček, Pan Rey – Jiří Štěpnička, Manželka – Radka Stupková, Manžel Stan – Ladislav Cigánek, Marek Eben (Sigourney Weaver) – Marek Eben, Závozník – Jiří Polyhar, Bourák – Jiří Macháček, Rybí kluk – Adéla Nováková, Náctiletá Dory – Adéla Nováková, Tryskáč – Matěj Havelka, Krabík Bill – Zdeněk Štěpán, Měsíčník – Zbyšek Pantůček, Gill – Otto Rošetzký, Baloun – Karel Gult, Hvězda – Zuzana Skalická, Zurčík – Otakar Brousek, Bubla – Katel Gult, Deb – Kristýna Skružná, Jacques – Bohuslav Kalva.