EXPEDIČNÍ KAMERA 2019 – filmový festival

FACEBOOK FESTIVALU

MŮŽETE VYHRÁT:

Soutěž

FILMY KTERÉ BUDEME PROMÍTAT : (uvádíme pořadí v jakém budou filmy promítány)

STUMPED
Země: USA, 2017
Režie: Cedar Wright, Taylor Keating Jazyk: anglický, české titulky
Délka: 25 minut
Trailer:

Maureen je lezkyně. Bydlí v Coloradu a miluje zvířata, nezdravé jídlo a spaní v autě. A kromě toho má také lezecký projekt. Chystá se vylézt cestu Days of Future Past obtížnosti 8+ (UIAA). Jenže talent není všechno a Mo zjišťuje, že na sobě bude muset pracovat mnohem víc, než byla dosud zvyklá. Že bude muset poslouchat trenéra, posilovat, změnit životosprávu a trochu míň se flákat, a na to je Mo až moc tvrdohlavá, takže je to boj. Jo a mimochodem, Mo nemá jednu ruku.

TUPENDEO
Země: Švýcarsko, 2016
Režie: Hans Ambühl/ Visual Impact GmbH
Jazyk: anglický, německý, české titulky Délka: 26 minut
Trailer:

Stephan Siegrist s parťákem Thomasem Senfem se vydávají v roce 2015 na prvovýstup hory Tupendeo v oblasti Kašmíru v indických Himalájích. Nález lezeckého materiálu těsně pod vrcholem jim odkrývá příběh z expedice roku 1992. Místní si jen matně vybavují jakousi tragickou událost – pro horolezce Jonathana Bambera byl adrenalin denním chlebem a právě vrchol Tupendeo měl být další výzvou a dalším zdolaným vrcholem. Jenže osud to chtěl jinak a kousek pod vrcholem došlo k fatální nehodě. Boj o vrchol se pro Jonathana ve vteřině stal bojem o život a nekonečným čekáním na slitování.

PŘESTÁVKA:……………..

MATSÉS
Země: Česká republika, 2017
Režie: Miroslav Haluza Jazyk: český
Délka: 45 minut
Trailer:

Je dnes ještě vůbec možné zažít opravdové dobrodružství, tak jako za starých časů a jen s papírovou mapou v ruce? Jaké to je, když se otec s dcerou na vlastní pěst vydají na peruánsko-brazilskou hranici až do nitra Amazonie ke kmeni Matsés, čelícímu tlaku civilizace a těžařských společností? Matsés je film, který vás chvíli inspiruje a dojímá, chvíli vám běhá mráz po zádech.
Miroslav Haluza
Mirek je kameraman a producent expedičních filmů. Nejraději cestuje k tradičním kulturám žijících v tropických rovníkových džunglích, kde není nouze o úžasně pestrý svět a dobrodružství číhající na každém kroku. Doma se na expedice připravuje vášnivým rybařením a fyzičku ladí zápasem ve svém vlastním plnokontaktním klubu karate v Brně. Je ženatý a má 3měsíčního syna Marečka.

WAIA-TOA ODYSSEY
Země: Nový Zéland, 2017 Režie: Simon Waterhouse
Jazyk: anglický, české titulky Délka: 13 minut
Trailer:

Jezdívali jsme na vodu s barely a kytarou. Na kole jsme vozili brašny těžké tak, že kolo nešlo zvednout do vlaku. Ale to už dnes neplatí. Víte, co je to packraft? Je to nafukovací loď, která je lehká tak, ji jednoduš složíte a hodíte na záda. A víte, co je to bikepacking? Moderní pojetí minimalistického cestování na kole. Parta tří dobrodruhů, jednoho fotografa a filmaře vyrazila na 300 km dlouhou 6denní cestu bez jakékoliv podpory. Naplánovali výpravu spojující divoké řeky a přírodní cyklotraily v téměř nedotčené divočině Nového Zélandu. Aby toho nebylo málo, jen měsíc před odjezdem je ničivé zemětřesení nutí měnit plány a to jim odkrývá možnosti objevit novou krajinu.

PŘESTÁVKA:……………………..

DIVIDED
Země: Velká Británie, 2017
Režie: Rickie Cotter, Lee Craigie
Jazyk: anglický, české titulky Délka: 39 minut
Trailer:

Z Kanady do Mexika můžete jet pohodlně autem. Jenže je to 4 a půl tisíce kilometrů, takže je pohodlnější třeba letět. Rickie a Lee ale pojedou na kole. Obě spojuje láska k cyklistice a v sedle kola už obě dvě zažily leccos. Tentokrát čelí řádné výzvě – závodu Tour Divide napříč Severní Amerikou. Během dlouhé cesty si sáhnou na opravdové dno, ale nezastaví je ani porce kilometrů, ani bolest, smutek a komáři, a dokonce ani strach ze selhání. Protože někdy je selhání to nejlepší, co vás na cestě může potkat.

KROKY NA HRANĚ
Země: Slovensko, 2017 Režie: Viliam Bendík Jazyk: slovenský
Délka: 42 minut
Trailer:

Běhání je moderní. Všichni běháme. Běháme pro radost, abychom zhubli, abychom byli nejlepší. Byly ale doby, kdy byl běh formou útěku. Kdo utekl, přežil. Skupina slovenských ultraběžců se vydává po stopách Rudolfa Vrby a Alfreda Wetzlera, kteří v roce 1944 utekli z pekla koncentračního tábora v Osvětimi a absolvovali 170 km dlouhou cestu do Žiliny, aby podali svědectví o systematickém vyvražďování Židů. Více než kopce a vzdálenost tentokrát ale na cestě bolí vzpomínky.

Rezervace

10 z celkem 15 k dispozici REZERVACE STOLU ( Vstupenky se platí v den konání akce ) ZDE SI MŮŽETE REZERVOVAT STŮL NA TUTO AKCI. DO KOLONKY POD NÁPISEM „Rezervace“ ZADEJTE POČET STOLŮ, KTERÝ CHCETE REZERVOVAT (1=1 stůl pro 4 osoby. Pokud neobsadíte plný stůl – NEVADÍ). POTÉ KLIKNĚTE NA KOLONKU „Potvrdit rezervaci“ A NÁSLEDOVNĚ ZADEJTE JMÉNO NA KTERÉ CHCETE STŮL REZERVOVAT. ZADEJTE E-MAIL NA KTERÝ VÁM BUDE ZASLÁNO POTVRZENÍ REZERVACE. STŮL BUDE REZERVOVÁN NA VAŠE JMÉNO
Odeslat potvrzení rezervace na:
Napište nám, Vaše doplňující informace k rezervaci.