EXPEDIČNÍ KAMERA 2022

Vstupenky bude možné zakoupit až na místě při vstupu na promítání.

Vstupné: 100 Kč

Otevření sálu od 17:00
Začátek promítání a úvod – 18:00

Pořadí promítaných filmů.

1. Nájdem odvahu          (37 min)
  2. Salto je král                 (63 min)
  3. KWANZA topící se diamant Angoly                    (30 min)
  4. Boys 1970                   (52 min)
  5. Kripl trip                      (17 min)
  6. 1000 Miles 2021 – Jih proti severu          (55 min)

Nájdem odvahu
Lenka Vacvalová hledá odvahu zaběhnout nejdelší turistickou trasu na Slovensku – 770 km z Dukly do Děvína s převýšením v 31 km. Zakládá TÝM ODVAHY na pomoc dětem s rakovinou a v květnu 2019 vyráží z Dukelského průsmyku na dlouhou cestu na Děvín. Na Cestě hrdinů SNP však najde daleko více odvážnější ženy než je ona sama. Nakonec zažije uprostřed nádherných slovenských hor to nejcennější – lidskou dobrotu.

Salto je král
Zavřete oči a představte si největší vodopády světa. A do toho si představte, že je slaňujete. Je to možné? Ano! Parta kamarádů jejichž společnou výzvou je objevit, dosáhnout a splynout s nespoutanými vertikálními živly se o to pokouší. Cesta k nim představuje často výpravy do neznáma, kde ani ta nejdůslednější příprava negarantuje vytoužený cíl. Jedinou jejich jistotou je síla přátelství, maximální důvěra a pocit sounáležitosti. Bude to však stačit na přechod nejvyšších vodopádů světa?

KWANZA topící se diamant Angoly
Dvojnásobný olympionik Dawson, Jihoafričan Dewet Michau a britský vodák Jake Holland cestují hluboko do srdce válkou zničeného jihoafrického národa, bojují s nemilosrdným počasím a kilometry nezmapovaného terénu, aby se stali jedněmi z prvních kajakářů, kteří zažijí nebezpečné peřeje řek Keve a Kwanza.

Boys 1970
Poslední květnový den roku 1970 se při zemětřesení odtrhla značná část severní části šestitisícovky Huascarán Norte a v podobě laviny, ledu a kamení pohřbila v základním táboře všechny členy české Expedice Peru 1970. Marek Holeček a Radoslav Groh v roce 2019 vytyčili novou linii na sousední Huandoy Norte a na počest kolegů, kteří zde před půl stoletím zahynuli, ji pojmenovali Boys 1970

Kripl trip
Dva čeští hendikepovaní bikeři si plní svůj sen. Vydávají se do Britské Kolumbie v Kanadě, aby tu navštívili největší bikepark na světě. Návštěva jim umožní zajezdit si na vyhlášených trailech a poznat, jak se liší přístup k hendikepovaným sportovcům v České republice a v Kanadě.

1000 Miles 2021 – Jih proti severu

Dokument z 11. ročníku závodu 1000miles Adventure, který se jel kvůli pandemii Covid-19 pouze v Česku, čímž se v mnoha ohledech stal unikátním. Hodinová podívaná plná radostí i strastí účastníků i pořadatelů! Ve filmu uvidíte projevy ohromné euforie, pocity radosti a nesdělitelného štěstí, pokory k soupeřům i přírodě. Na druhé straně ale také krev, pot, slzy a zklamání. Z většiny závodníků se s přibývajícími kilometry a ubývajícími fyzickými i psychickými silami postupně stávají lidé, pro které je více než vítězství jejich touha dosáhnout vlastního cíle a překonat sám sebe. A především zažít velké dobrodružství!