BRDY HISTORICKÉ VI – přednášku pořádáme v rámci projektu Science café

Volné pokračování přednášek " Brdy historické ", tematicky zaměřené na naše blízké okolí, pořádané v rámci projektu Science café.
Přednáší: Mgr. Tomáš Makaj a RNDr. Martin Lang
Pro témata a podrobnější popis akce klikněte na ... zobrazit více

BRATŘI LUMIÉROVÉ – filmová projekce (na ČSFD 93 %)

Výjimečný snímek Bratři Lumiérové není tradičním filmovým dílem. Filmoví historici Thierry Frémaux a Bertrand Tavernier vybrali a seřadili 108 krátkých snímků, které vytvořili před více než sto dvaceti lety bratři Louis a Auguste Lumièrové, vynálezci kinematografie. 50 vteřin dlouhé filmy jsou precizně zrestaurované pro digitální projekci a nabízejí mimořádně hodnotné svědectví o kulturním a technologickém rozvoji na přelomu 19. a 20. století.
Francie, 2017, 87 min
Žánr: Dokumentární
Režie: Thierry Frémaux
Hrají: Thierry Frémaux, Auguste Lumière, Louis Lumière, Martin Scorsese

IVA BITTOVÁ – Hlas & housle

Nekonečná vášeň pro hudbu, pro hlasy, pro objevování, pro lidi, pro život.

GAUGUIN – filmová projekce

Nekompromisní vizionář Paul Gauguin opouští Paříž, rodinu i přátele a v roce 1891 se usazuje na exotickém ostrově Tahiti, aby zde načerpal inspiraci pro své obrazy v divoké a neposkvrněné přírodě. Zdánlivý ráj se ale mění v místo samoty a chudoby, na němž Paul zápolí s podlomeným zdravím, odmítnutím i pochybami. Poznává zde ale takové domorodou krásku Tehuru, která se stává jeho ženou i múzou.
Francie, 2017,
Délka: 102 min
Žánr: Drama / Životopisný
Režie: Edouard Deluc
Hrají: Vincent Cassel, Ian McCamy, Malik Zidi, Marc Barbé, Samuel Jouy, Pua-Taï Hikutini, Tuheï Adams

ODYSSEA classic

Vítejte na klubové tancovačce v podání plzeňské beatové legendy ODYSSEA. Nestárnoucí skladby jako - LÁŽO PLÁŽO - UZENÁČ - DIVADELNÍ SPOLEČNOST J. K. TYLA - NÁDRAŽÍ FLORENC 16:30 - GALERIE - a jiné .........
uslyšíte v podání " classické" sestavy - V. BĚHAVÝ + J.N.CIMBURA + R.ANDREJS + K.ŠEL

JAN SPÁLENÝ TRIO + BILL BARRETT & BRAD LEWIS – dvojkoncert

JAN SPÁLENÝ TRIO + BILL BARRETT & BRAD LEWIS - Mimořádný tříhodinový dvojkoncert české i světové bluesové špičky.

ESCOBAR – filmová projekce

Pablo Escobar. Jméno, které jste slyšeli. Myslíte ale, že ho znáte? Že už víte všechno? V novém thrilleru Escobar se jako legendární narkobaron představí Oscarový a charismatický Javier Bardem. Zfilmovaný příběh jednoho z největších zločinců všech dob má překvapivého vypravěče. Novinářku, která s Escobarem prožila žhavý milenecký vztah a kterou ve filmu hraje Penélope Cruz.
Španělsko / Bulharsko, 2017,
Délka: 123 min
Žánr: thriller
Režie: Fernando León de Aranoa
Hrají: Javier Bardem, Penélope Cruz, Peter Sarsgaard

JANANAS

Jananas je kapela, kterou si nespletete. Skupina vedena charismatickou zpěvačkou Janou Infeldovou tak dlouho narušovala stereotypy folkového žánru, až tuto škatulku přerostla.

Prosinec 2018

LUCIE REVIVAL

Vstupenky budou v prodeji na pokladně klubu Labe, v den konání akce od 18 hodin.

LUCIE REVIVAL PLZEŇ

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE

Skupina představí v aktuální sestavě s mezinárodně uznávaným bubeníkem Martinem Valihorou obměněný repertoár s ochutnávkami z připravovaného alba.
Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně připravuje své páté řadové album. Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby ... Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již devatenáctým rokem!