klub Labe

27.05.2016

ŠEMÍKŮV MEMORIÁL 2016

Zde naleznete odklik na  krátký videodokument z letošního
15 tého ročníku :
web

Zaregistrujte se k pravidelnému odběru aktuálního programu e-mailem. Zadejte Vaši e-mailovou adresu a zvolte jak často chcete program zasílat.

týdenně     měsíčně.

PROF. ŠTĚPÁN RAK

čtvrtek, 21. 4., 21:30 hodin, vstupné 200 Kč

PROF. Štěpán Rak - český kytarový virtuos , který patří k jedněm z nejlepších kytaristů této planety, je znám vlastní technikou hry všemi prsty pravé ruky.

PROF.  ŠTĚPÁN  RAK

Vstupné 200 Kč

Štěpán Rak web

youtube web

PROF. ŠTĚPÁN RAK (8.8.1945)
Životní a umělecká dráha Štěpána Raka je podrobně zmapována v řadě encyklopedií, v rozhovorech pro naše i zahraniční televize, pro rozhlas i pro řadu novin. Připomeňme alespoň to nejpodstatnější z posledních let.

V roce 2000 byl Štěpán Rak jmenován historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary České republiky. Titul mu udělil prezident Václav Havel.

V roce 2001 byl jako první kytarista na světě pozván k sólovému vystoupení na slavné moskevské konzervatoři P.I.Čajkovského. Ohlas koncertu, kterého se zúčastnily špičky ruského hudebního života, byl zcela mimořádný a vyústil v další pozvání. V témže roce vystoupil společně s Alfredem Strejčkem v Mexiku s koncertním projektem k poctě J.A. Komenského VIVAT COMENIUS. Bylo to již čtvrté společné turné těchto umělců po americkém kontinentu.

V roce 2002 vystupuje Štěpán Rak opět na moskevské konzervatoři a na prestižním světovém festivalu Moskevský podzim. K třiasedmdesáti zemím, které do té doby se svou kytarou navštívil, přibylo v tomto roce ještě Japonsko.

V roce 2003 vychází společná kniha Jaroslavy Urbanové a Štěpána Raka KYTARA, MÁ LÁSKA. Je věnována velké osobnosti, zakladateli české kytarové školy, profesoru Štěpánu Urbanovi.

V únoru 2004 byl Štěpán Rak pozván na koncertní vystoupení jako první český kytarista do Číny. V divadle v Pekingu oslnil svým koncertem Chvála čaje.V březnu 2004 je hostem mezinárodního kytarového festivalu Světoví mistři kytary, který se konal v Kalifornii v USA, kde se s velikým ohlasem setkala Rakova celovečerní suita pro sólovou kytaru Dvacet tisíc mil pod mořem.

Během roku 2005 navštívil se svou kytarou řadu zemí i mnoho míst naší republiky v rámci oslav svého jubilea.

V listopadu 2006 byl Štěpán Rak obdarován světovým unikátem z díla sochaře Jana Řeřichy, kamennou kytarou. Tato kytara má zcela výjimečné rezonanční vlastnosti, které Štěpán Rak využívá ve svém projektu KYTAROTERAPIE.

Koncem listopadu 2007 oslavil koncertem na HAMU spolu se svými absolventy čtvrtstoletí kytary, kterou v roce 1982 na HAMU založil. Významným okamžikem bylo vystoupení 4.11. 2007 ve Florencii v Galerii Uffizi, kde společně s Alfredem Strejčkem provedli Komenského Obecnou poradu před obrazem Komenského od samotného Rembrandta. V prosinci pak došlo k vydání výběru z díla Komenského Obecné porady o nápravě věcí lidských, kterou oba umělci pokřtili.

Štěpán Rak je osobností, která si své posluchače podmaní intenzitou prožitku, interpretačním mistrovstvím a absolutním splynutím interpreta a skladatele v jedné osobě, s duší hudby.

Váš dotaz byl úspěšně odeslán. Ozveme se Vám v nejkratší možné době.

Vaše e-mailová adresa byla úspěšně zaregistrována k odběru aktuálního programu klubu Labe v Hořovicích. Děkujeme za Váš zájem a těšíme se nashledanou v našem klubu.

Vaše e-mailová adresa nebyla zaregistrována. Zkuste adresu zadat znovu ve správném formátu!